Loading...

Välkommen till Bellmans

Kontakt

info@bellmans.se
08-15 00 90

Faktureringsadress

Box 84
132 23 Saltsjö-Boo

faktura@bellmans.se

Organisationsnummer
556402-9006

Besöksadress

Snickarvägen 12
132 38 Saltsjö-Boo

Säljkontor

Drottning Kristinas Esplanad 67
170 67 Solna

Öppettider

Måndag – Torsdag 6:30-16:30
Fredag 6:30-16:00

Whistleblowing

Rapportera överträdelser
För oss på Bellman Group är det viktigt att vi följer vår Uppförandepolicy, efterlever lagar och regler samt följer våra värderingar. Om vi av någon anledning inte gör det och du, som har kontakt med Bellman Group, upplever att vi inte gör det så finns det möjligheter att rapportera det.

Vi jobbar på Bellmans

LEDNING

Dick Örn
AO-Chef Öst
087708821
mail@bellmans.se

Tony Persson
VD
087708800
tony.persson@bellmans.se

Gunilla Eek
Ekonomichef
087708822
gunilla.eek@bellmans.se

Henrik Wilmi
Åkerichef
087708816
henrik.wilmi@bellmans.se

Håkan Landberg
Transport- och maskinchef
0842518833
hakan.landberg@bellmans.se

Carina Woxmark
KMA-ansvarig
087708808
carina.woxmark@bellmans.se

SÄLJ OCH ARBETSLEDNING

Mattias Persson
Säljare/arbetsledare
0703220180
mattias.persson@bellmans.se

Morgan Forsberg
Säljare/arbetsledare
0703224407
morgan.forsberg@bellmans.se

Tomas Nyström
Säljare/arbetsledare
0703224404
tomas.nystrom@bellmans.se

Kent Forslin
Säljare/arbetsledare
0703224408
kent.forslin@bellmans.se

Håkan Welin
Säljare/arbetsledare
0703224029
hakan.welin@bellmans.se

Janne Pagén
Säljare/arbetsledare
0703224400
janne.pagen@bellmans.se

Patrick Åberg
Säljare/arbetsledare
0703224441
patrick.aberg@bellmans.se

Gunder Pettersson
Säljare/arbetsledare
0708774090
gunder.p@telia.com

TRANSPORTLEDNING

SCHAKTBILAR OCH CONTAINER
bilar@bellmans.se
Journummer utanför kontorets öppettider: 0706182206
(Obs, det går ej att skicka sms till detta nummer)

MASKINER OCH KRANBILAR
maskiner@bellmans.se
Journummer utanför kontorets öppettider: 0706182205
(Obs, det går ej att skicka sms till detta nummer)

Håkan Landberg
Transport- och maskinchef
0842518833
hakan.landberg@bellmans.se

Annelie Näslund
Transportledare
08150090
annelie.naslund@bellmans.se

Sussie Johansson
Transportledare
08150090
sussie.johansson@bellmans.se

Frida Westerberg
Transportledare
08150090
frida.westerberg@bellmans.se

Carita Moberg
Transportledare
08150090
carita.moberg@bellmans.se

Pierre Lindau
Transportledare
08150090
pierre.lindau@bellmans.se

Linus Lindahl
Transportledare
08150090
linus.lindahl@bellmans.se

Mikaela Ramström
Transportledare
08150090
mikaela.ramstrom@bellmans.se

Paolo Cofré
Transportledare
08150090
paolo.cofre@bellmans.se

KVALITET, MILJÖ OCH ARBETSMILJÖ

Carina Woxmark
KMA-ansvarig
087708808
carina.woxmark@bellmans.se

Cecilia Gonelius
KMA-assistent
087708804
cecilia.gonelius@bellmans.se

Therese O.Mellon
KMA-assistent
087708814
therese.o.mellon@bellmans.se

EKONOMI

Gunilla Eek
Ekonomichef
087708822
gunilla.eek@bellmans.se

Mona Brottman
Redovisningsansvarig
087708805
mona.brottman@bellmans.se

Ingela Barthelson
Ekonomiassistent
087708827
ingela.barthelson@bellmans.se

Ina Johansson
Ekonomiassistent
0842518835
kristin.johansson@bellmans.se

KALKYL OCH ADMINISTRATION

Joakim Brolin
Kalkyl
087708817
joakim.brolin@bellmans.se

Ann-Lill Eriksson
Reklamationsansvarig
087708803
ann-lill.eriksson@bellmans.se

Rebecka Byström
Administratör
0842518830
rebecka.bystrom@bellmans.se

Cindy Sandelius
Administratör
087708826
cindy.sandelius@bellmans.se

Birgitta Nyström
Löneadministratör
087708823
birgitta.nystrom@bellmans.se

Anders Blomster
087708802
anders.blomster@bellmans.se

GALLERI

Följ @bellmansab på Instagram!

Nya tider!
#malmbytruckshow #bellmans #scania
Vi söker personal!
Vi kommer att stärka upp transportledningen på kontoret i Saltsjö Boo. Är du vår nya medarbetare eller känner du någon som skulle passa som klippt och skuren för jobbet? Tagga den personen i inlägget.
Läs mer om jobbet på länk i bio.
🚜💨
#Bellmans #Scania #Stockholm
Vi söker en Transportledare/Maskinförmedlare till kontoret i Saltsjö Boo. Läs mer på länk i bio
Janne i sin nya EC350 Sveriges första! #bellmans #bellmangroup  #ec350 #volvo
#bellmans #bilochsläp #bodbil #ringoss #grävmaskin #lyftatungt #scania #volvo
Tack vare det goda samarbetet mellan våra dotterbolag är Bellman Group ledande inom anläggningsbranschen. Läs mer om koncernens interna styrka i vår senaste artikel (länk i bio) 👏🏻
Loading the next set of instagram posts...

BLI KONTAKTAD AV OSS

Vill du bli kontaktad av oss? Fyll i formuläret nedan.